وام قرض الحسنه بدون کارمزد در بانک قرض الحسنه رسالت عملیاتی شد آیین رونمایی از وام قرض الحسنه بدون کارمزد با حضور وزیر امور اقتصاد و دارایی، رئیس کل بانک مرکزی، مدیران عامل بانک ها، دبیر شورای فقهی بانک مرکزی، رییس کمیسیون شورای اقتصادی و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مرکز همایش های بین المللی صداوسیما برگزار شد. مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت در این آیین با تاکید بر اینکه وام قرض الحسنه بدون کارمزد ریشه شرعی دارد،  گفت: برخی فتاوای شیعه و سنی گرفتن کارمزد توسط قرض دهنده را جایز نمی دانند.
محمدحسین حسین زاده افزود: با توجه به اهمیت این مهم، روی این موضوع ۲۰ سال کار پژوهشی و برای فراهم کردن زیرساخت ها چندین سال کار عملیاتی انجام شد که در دو سال اخیر سرعت بالایی گرفت و همه مسئولان نظام، شورای فقهی و رییس کل بانک مرکزی نیز از این مسیر حمایت کردند تا شاهد تحقق وام قرض الحسنه بدون کارمزد در نظام بانکی باشیم.

وی افزود: برای اینکه یک نهاد قرض الحسنه بتواند وام بدون کارمزد بپردازد، باید مراکز هزینه ها شناسایی و کاهش یابند که در بانک قرض الحسنه رسالت با پیاده سازی بانکداری بدون شعبه ۸۰ درصد هزینه ها کاهش پیدا کرده، برخی هزینه های دیگر نیز مانند تهیه کارت، سفته الکترونیک، اعتبارسنجی و... فعالیت اصلی بانک نیست که برای این موارد نیز برنامه ریزی صورت گرفت و خدمات دهندگانی آن ها را بر عهده گرفتند.

در پایان این مراسم از تمبر یادبود آیین وام قرض الحسنه بدون کارمزد که به امضای وزیر اقتصاد و دارایی، رئیس کل بانک مرکزی، دبیر شورای فقهی بانک مرکزی، رییس کمیسیون شورای اقتصادی و مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت رسید، رونمایی شد.

منبع : بانک قرض الحسنه رسالت
نسخه قابل چاپ
.
.
2022© کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه مطالعات سرمایه گذاری ایرانیان  میباشد.