mycredit گزارش اعتبارسنجی مای کردیت
1397/11/8 دوشنبه

صاحب امتیاز:

با ایجاد و گسترش نهادهای مالی بزرگ از جمله بانک‌ها، شرکت‌ها و هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری طی دهه هشتاد، علاوه بر گروه‌های فعال سرمایه‌گذار در بخش فناوری کشور که البته تعداد انگشت‌شماری بوده‌اند، علاقه‌مندی برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های فناورانه در کشور گسترش یافت بگونه‌ای که کما بیش هر یک از این هلدینگ‌های مالی، برای رفع نیازهای روزمره خود هم که شده در حوزه فناوری‌های نوین اقدام به سرمایه‌گذاری و مشارکت در ایجاد یک نهاد تخصصی نمودند و در برخی از این هلدینگ‌ها، این نهاد تخصصی با رویکرد توسعه‌ای، تبدیل به مجموعه‌ای سرمایه‌گذار و توسعه‌دهنده در بخش فناوری گردید.
جمعي از دانشجويان رشته علوم رياضيات دانشگاه صنعتی شريف كه عمدتا  از دوره سی‌ام  اين دانشگاه هستند، با بررسی نقاط قوت و ضعف حوزه‌های  مالی و فناوری و نقش و جايگاه بكارگيری علوم مختلف رياضيات در توسعه كاربردی اين حوزه‌های مهم و استراتژيك، در سال 1387 تصميم به تجميع  و ادغام شركت‌ها و كسب و كارهای گذشته خود  برای مشاركت و سرمايه گذاری مشترك برای توسعه فعاليت‌های اقتصادی در اين زمينه می‌گيرند  و  با كسب و بكارگيری دانش فنی و بومی و تخصصی بروز پشتوانه سوابق خویش در فعالیت‌های مرتبط با سرمایه‌گذاری، تأمین‌مالی و انتقال فناوری تجارب ارزشمند در حوزه فناوری‌های نوین طی ساليان متمادی فعاليت در سازمان‌ها و شركت‌های بزرگ و كوچك و با رصد فضای مالی رو به توسعه در حوزه فناوری و شناخت این حوزه، در ابتدا تصمیم به بازتعریف خدمات و محصولات مورد نیاز نهادهای سرمایه‌گذار برای ورود به این عرصه گرفته و در این بین با مطالعه کارشناسی تصمیم به تشکیل نهاد تخصصی با شایستگی ‌محوری و مهندسی مالی در صنایع دانش بنیان گرفتند و در ادامه موفق گردیدند موسسه مطالعات سرمايه گذاري ايرانيان را با شايستگی‌ها و ويژگيی هايی پايه ريزی نمايند.

در سال 1397، سامانه MyCredit يا سام (سامانه اعتبار من) را جهت ارائه گزارشات و امتيازهای رتبه بندی اعتباری افراد حقيقی و حقوقی بر اساس پايگاه داده شرکت مشاوره رتبه بندی اعتباری ايران با 40 ميليون رکورد، راه اندازی نموده است.
اين سامانه اطلاعات گزارشات و امتيازهای رتبه‌ بندی را از طريق کانال‌های مختلف مانند وب سايت، وب سرويس، اپليکيشن موبايل، پنل وبی و غيره به ذينفعان مختلف ارائه مي دهد.
باتوجه به اينکه امروزه رتبه بندی اعتباری يکي از ارکان ارائه تسهيلات مالی و غیرمالی به مشتریان حقیقی و حقوقی بنگاه های اقتصادی مي باشد سامانه MyCredit (اعتبار من) در اين خصوص کمک به سزايی خواهد نمود.

دریافت گزارش حقیقی و حقوقی:

به منظور دریافت گزاش اعتباری اشخاص حقیقی و حقوقی تنها کافیست به بخش های مورد نظر که لینک های آنها در صفحه اصلی سایت میباشد مراجعه نموده و با تکمیل نمودن اطلاعات که شامل کد ملی و شماره تماس فرد میباشد اقدام به دریافت گزارش نموده. همچین لازم به ذکر است مبلغ دریافتی برای هر گزارش شخص حقیقی 10000 تومان و برای اشخاص حقوقی مبلغ 13080 میباشد که میتوان پس از مشاهده گزارش آنرا را در قالب فایل pdf دانلود نمود.
معرفی سامانه اعتبارسنجی مای کردیت در اخبار ساعت 14 شبکه 1 صدا و سیما در مورخ 23 دی ماه 1400
مدیر اداره اطلاعات بانک مرکزی اعلام کرد: شرکت خصوصی مشاور رتبه‌بندی تنها شرکت دارای مجوز از بانک مرکزی است و تاکنون اطلاعات حدود ۴۴ میلیون کد ملی در این بانک سامانه ثبت شده و برای ۳۴ میلیون نفر گزارش اعتباری تولید شده است که می‌تواند در سامانه مای کریدیت مشاهده کنند.
معرفی سامانه اعتبارسنجی مای کردیت در اخبار ساعت 18:45 شبکه 5 صدا و سیما در مورخ 23 دی ماه 1400
مدیر اداره اطلاعات بانک مرکزی اعلام کرد: دسترسی به سامانه اعتبارسنجی برای عموم مردم فراهم شده و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه مای کریدیت و پرداخت هزینه‌ای حدود ده هزار تومان از وضعیت اعتبار سنجی خود مطلع شوند
معرفی سامانه اعتبارسنجی مای کردیت در اخبار ساعت 21 شبکه 1 صدا و سیما در مورخ 23 دی ماه 1400
2022© کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه مطالعات سرمایه گذاری ایرانیان  میباشد.